Web Tapu İşlem Yapılamaz Beyan Tesisi

 Web Tapu İşlem Yapılamaz Beyan Tesisi

Web Tapu Sistemi üzerinden taşınmazlarınıza, bizzat gelmeden taşınmazlarına işlem yapılmamasına yönelik beyan tesis eder veya kaldırabilirsiniz. Böylece sahtecilik girişimlerine karşı önemli bir tedbir almış olursunuz.

Taşınmazlarına tesis ettiğiniz “Bizzat gelmeden işlem yapılmaması” beyanı ile eğer ki bilginiz dışında herhangi birisi vekaletname vb herhangi bir belge ile başvuru yaptığı zaman hiçbir tapu müdürlüğünde tarafınız bizzat gitmeden işlem yapılmaz. Taşınmazlarınıza Bizzat gelmeden işlem yapılmaması için beyan koymak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Web Tapu üzerinden “Beyan İşlemleri” altında “İşlem Yapılmaz Beyan Tesisi”ne tıklayarak beyan eklemek istediğiniz taşınmalarını seçerek en sağdaki kısımdan “Beyan Tesis Et” kısmındaki ikona tıklıyoruz. Beyanınız anında ve ücretsiz olarak eklenecektir.

Böylelikle herhangi bir tapu sahteciliği, dolandırıcılığına karşı tedbir almış olursunuz. Haberiniz olmadan adınıza düzenlenmiş herhangi bir vekaletname ile veya azletmediğiniz eski vekaletlerinizle artık tapu müdürlüklerinde işlem yapılmaz.

Beyan Tesisini Kaldırma

Tapuda işlem yapmak için vekaletname verdiyseniz ve bu işlem bilginiz dahilinde ise “Bizzat Gelmeden İşlem Yapılmaması” beyanını terkin etmeyi yani kaldırmayı unutmayın. Çünkü vekaletnameyi kendiniz vermiş de olsanız eğer beyan varsa vekiliniz tapuda işlem yapamaz.

Web Tapu üzerinden “Beyan İşlemleri” altında “İşlem Yapılmaz Beyan Terkini”ne tıklayarak beyan kaldırmak istediğiniz taşınmalarını seçerek en sağdaki kısımdan “Beyanı Kaldır” kısmındaki ikona tıklıyoruz. Beyanınız anında ve ücretsiz olarak kaldırılacaktır.

Böylelikle vekiliniz tapudaki işlemlerinizi yapabilecektir.