Web Tapu Tapu Harcı ve Döner Sermaye Ödeme İşlemleri

 Web Tapu Tapu Harcı ve Döner Sermaye Ödeme İşlemleri

Web Tapu Sisteminden Başvuru İşlemleri sekmesinin altında bulunan 1.adımdaki  “Tapu ve Kadastro Harcı Ödemesi” ne tıklayarak Tapu ve Kadastro Harcı Ödemesi ekranını açıyoruz. Listeden ödemesini yapacağımız işlemin üzerine gelerek 2.adımdaki Ödeme İçin Tıklayınız kısmındaki bağlantı ikonuna tıklıyoruz. Açılan sayfada ödeme işleminizi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Döner Sermaye Ücreti Ödeme

Tapu ve Kadastro işlemlerinizde harç dışında bir de sabit döner sermaye ücreti bulunur. Her yıl Tapu ve Kadastro Müdürlüğü ve Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen tarifeye ve işlem yaptığınız il/ilçeye göre döner sermaye hizmet bedeli belirlenir. (Örneğin: Döner Sermaye Hizmet Bedeli x Yöresel  Katsayı > Çankaya Tapu Müdürlüğü için; 233 Tl x 2,50 = 582,50 Tl)

WebTapu Sisteminden Başvuru İşlemleri sekmesinin altında bulunan 1.adımdaki  “Döner Sermaye Hizmet Bedeli Ödemesi” ne tıklayarak Döner Sermaye Hizmet Bedeli Ödemesi ekranını açıyoruz. Listeden ödemesini yapacağımız işlemin üzerine gelerek 2.adımdaki Ödeme İçin Tıklayınız kısmındaki bağlantı ikonuna tıklıyoruz. Açılan sayfada ödeme işleminizi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.