Web Tapu İşlem Yapılmaz Beyan Tesisi ve Terkini Nasıl Yapılır?

 Web Tapu İşlem Yapılmaz Beyan Tesisi ve Terkini Nasıl Yapılır?

Malik Bizzat Gelmeden İşlem Yapılmaz Beyan Tesisi

Web Tapu Sistemi üzerinden taşınmazlarınıza, bizzat gelmeden taşınmazlarına işlem yapılmamasına yönelik beyan tesis eder veya kaldırabilirsiniz. Böylece sahtecilik girişimlerine karşı önemli bir tedbir almış olursunuz.

Taşınmazlarınıza koyduğunuz “Bizzat gelmeden işlem yapılamaz” beyanı/belirtmesi ile eğer ki bilginiz dışında herhangi birisi vekaletname vb. herhangi bir belge ile başvuru yaptığı zaman hiçbir tapu müdürlüğünde kendiniz bizzat gitmeden işlem yapılamaz.

Web Tapu Portalı üzerinden Beyan İşlemleri altında “İşlem Yapılmaz Beyan Tesisi” sayfasına tıklayarak beyan eklemek istediğiniz taşınmalarını seçerek en sağdaki kısımdan “Beyan Tesis Et” kısmındaki ikona tıklıyoruz. Beyanınız seçtiğiniz taşınmazın beyanlar hanesine anında ve ücretsiz olarak beyan tesis edilmiş olacaktır.

Böylelikle herhangi bir tapu sahteciliği, dolandırıcılığına karşı tedbir almış olursunuz. Haberiniz olmadan adınıza düzenlenmiş herhangi bir vekaletname ile veya azletmediğiniz eski vekaletlerinizle artık tapu müdürlüklerinde işlem yapılmaz.

Malik Bizzat Gelmeden İşlem Yapılmaz Beyan Terkini

Tapuda işlem yapmak için vekaletname verdiyseniz ve bu işlem bilginiz dahilinde ise “Bizzat Gelmeden İşlem Yapılmaması” beyanını terkin etmeyi yani kaldırmayı unutmayın. Çünkü vekaletnameyi kendiniz vermiş de olsanız eğer beyan varsa vekiliniz tapuda işlem yapamaz.

Web Tapu Portalı üzerinden Beyan İşlemleri altında “İşlem Yapılmaz Beyan Terkini” sayfasına tıklayarak beyan kaldırmak istediğiniz taşınmalarını seçerek en sağdaki kısımdan “Beyanı Kaldır” kısmındaki ikona tıklıyoruz. Beyanınız anında ve ücretsiz olarak kaldırılacaktır.

Böylelikle vekiliniz tapudaki işlemlerinizi yapabilecektir.