TKGM Parsel Sorgu Uygulaması Nedir ? Parsel Sorgulama Nasıl Yapılır ?

 TKGM Parsel Sorgu Uygulaması Nedir ? Parsel Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün resmi web sitesinde bulunan parsel sorgulama hizmeti, https://parselsorgu.tkgm.gov.tr/ adresinden kullanıcılara gayrimenkul ile ilgili detaylı bilgileri edinme imkanı sunar. Bu hizmeti kullanarak, belirli bir arazinin üzerindeki tapu bilgileri, sınırları, büyüklüğü, üzerindeki yapıların durumu ve adresi gibi önemli bilgilere erişebilirsiniz. Bu bilgiler, gayrimenkul alım-satımı yaparken veya gayrimenkul değerlendirmesi yaparken oldukça faydalıdır.

TKGM Parsel Sorgu Uygulaması

“Parsel Sorgu” işlemi, bir arazinin tapu ve kadastro kayıtlarını sorgulamak için kullanılan bir hizmettir. Sorgulamak istediğiniz parsel için sol taraftaki menüden taşınmazın bulunduğu il, ilçe, mahalle ve ada ve parsel bilgilerini girerek sorgula dediğinizde arazinin konumu ve detaylı bilgilerini görmenizi sağlar.

Sorgulanan parselin üzerinde tıkladığınızda ise parsele ait mahalle, ada, parsel, yüzölçümü, nitelik gibi taşınmaza ait tapuda kayıtlı olan bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgu Uygulaması ile ilgilendiğiniz ya da satın almak istediğiniz taşınmazın resmi ve doğru bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

Parsel Sorgu Taşınmaz Bilgileri