Web Tapu Belge Ekleme, Web Tapu Eksik Evrak Yükleme İşlemleri Nasıl Yapılır ?

 Web Tapu Belge Ekleme, Web Tapu Eksik Evrak Yükleme İşlemleri Nasıl Yapılır ?

Web Tapu Sistemindeki başvurunuza eksik evrak yükleme veya belge ekleme işlemleri için yine Web Tapu Sistemini kullanarak tapu müdürlüğüne gitmeden eksik evraklarınızı veya eklemek istediğiniz işlem belgelerini aşağıdaki adımları takip ederek başvurunuza ekleyebilirsiniz.

Web Tapu Sisteminden tapu işlemleriniz için başvuru yaptıktan sonra başvurunuza Emlak Beyan Değeri/Rayiç Değer Belgesi, Vekaletname, Zorunlu Deprem Sigortası/DASK, Resmi Yazı, Mirasçılık Belgesi gibi belge ekleme işlemini veya başvurunuz için tapu müdürlüğü tarafından size iletilen eksik evraklarınızı yüklemek için aşağıdaki adımları takip ederek kolay ve hızlı bir şekilde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Öncelikle Web Tapu Sistemine giriş yapıyoruz. Web Tapu ana sayfasındaki Başvuru İşlemleri menüsüne tıklıyoruz ve Başvuru Takip sayfasını açıyoruz.

Başvuru Takip sayfasında Devam Eden İşlemler menüsünde tapu müdürlüğünde devam eden başvurularınız listelenir. Başvurunuza eksik belgelerinizi eklemeniz için BELGE EKLE bölümünde bulunan ikona tıklıyoruz. Açılan pencerede Belge Türü Seçiniz bölümünden listeyi açıyoruz ve eklemek istediğiniz belge türünü seçiyoruz, bu kısımda eğer eklemek istediğiniz belge listede yoksa veya bulamadıysanız “Diğer Belge” veya en yakın isme sahip belgeyi seçip aşamayı geçebilirsiniz. Çünkü tapu işlemlerinizde evraklarınız aslını tapu müdürlüğüne götüreceksiniz, bu yüzden belge ismini bulamadıysanız uygun bir belge türü seçip devam edebilirsiniz.

Belge türünü seçtikten sonra Dosya Seçiniz kısmında bulunan ataç ikonuna tıklıyoruz ve açılan pencerede kameranızdan veya dosyadan seçerek belgenizi ekleyebilirsiniz. Web Tapu Sistemine yükleyeceğiniz belge veya evrakların formatı “.pdf” yada “.jpg” olmalıdır.

Web Tapu belge eklemek için belge türünü seçip ataç ikonundan belgenizi ekledikten sonra Kaydet butonuna tıklayıp belgeyi web tapu başvuru belgelerimize eklenmesini sağlıyoruz. Başvurunuza yüklediğiniz evraklarınızı/belgelerinizi Gönderilen Belgeler listesinde görüntüleyebilirsiniz. Web Tapu Sisteminde başvurunuza eksik evraklarınızı ve eklemek istediğiniz belgeleri ekledikten sonra sistem otomatik olarak tapu müdürlüğünde mevcut başvurunuza belgeleri ekleyip, ilgili işlem personelinin TAKBİS ekranına bildirim yapmaktadır.